Osmanlı savaşları hileli apk

Osmanlı savaşları hileli apk v.2.11 yerli ve milli oyunumuz olarak piyasa çıktı. Oyunumuz sadece eğlence amaçlı değil, öğrenmek için de kullanılır. Tarihin tozlu sayfalarında kaybolmak isterseniz kesinlikle oyunumuzu denemelisiniz. Kılıcınız keskin, yolunuz açık olsun.

OYUNDAN GÖRÜNTÜLERINDIRME LINKLERIMIZ

apk indir buton
Kırık linkleri lütfen yoruma yazın

OYUN ETIKETLERIMIZ


 Osmanlı savaşları hileli apk indir


Bu dönemde Rus genişleme büyük ve büyüyen bir tehdit sundu. Buna göre, 1709 yılında Poltava Savaşı'nda Ruslar tarafından yenilgiyi takiben İsveç Kralı Charles XII Osmanlı İmparatorluğu'nda müttefik olarak kabul edildi (1700-1721 büyük kuzey Savaşı'nın bir parçası).(1710-1711 Pruth Nehri harekatında Osmanlı zaferi ile sonuçlanan Rusya'ya savaş ilan etmesi için Osmanlı Padişahı III. Daha sonra 21 Temmuz 1718'de imzalanan Passarowitz Antlaşması, savaşlar arasında bir barış dönemi getirdi. Ancak, antlaşma da Osmanlı İmparatorluğu'nun savunmada olduğunu ve Avrupa'da daha fazla saldırganlık sunma olasılığı olduğunu ortaya koydu.Osmanlı birlikleri 1788 yılında Ochakov Kuşatması sırasında Rusları ilerletmeyi umutsuzca durdurmaya çalıştılar.1739'da Belgrad Antlaşması ile sona eren Avusturya-Rus–Türk savaşı (1735-1739), Avusturya'ya ve Azov Limanı'na "küçük Walachia" ve Sırplara "küçük Walachia" kaybıyla sonuçlandı. Bu Antlaşmadan sonra Osmanlı İmparatorluğu, Avustury ve Rusya Prusya yükselişi ile başa çıkmak zorunda kaldığı için, bir barış kuşağı'nın tadını çıkarabildi.İstanbul Teknik Üniversitesi gibi yükseköğretim kurumlarının kurulması da dahil olmak üzere eğitim ve teknolojik reformlar yapılmıştır. 1734 yılında bir topçu okulu batı tarzı topçu yöntemleri dayatmak için kuruldu, ama İslami din adamları başarıyla theodicy gerekçesiyle itiraz etti. 1754'te topçu okulu yarı gizli bir şekilde yeniden açıldı. 1726 yılında İbrahim Muteferrika Sadrazam Nevşehirli Damat İbrahim Paşa ikna Müftüsü ve Matbaa verimliliği din adamları ve Muteferrika sonra Sultan Ahmed III (hattatların ve dini liderlerin muhalefetine rağmen) dini olmayan kitap yayınlamak için izin verildi. Muteferrika'nın basını 1729 yılında ilk kitabını yayımladı ve 1743 yılında, her biri 500 ile 1000 arasında olan 23 ciltte 17 eser yayınladı.

Osmanlı savaşları hilesi


Kaçak Polonya devrimcilerini takip etme bahanesiyle, Rus birlikleri Bessarabia sınırına Osmanlı kontrolündeki Balta kentine girdi ve vatandaşlarını katletti ve şehri yerle bir etti. Bu eylem Osmanlı İmparatorluğu'nu 1768-1774 Russo-Türk savaşına kışkırttı. 1774 yılında Küçük Kaynarca Antlaşması, savaşı sona erdirerek, Osmanlı hakimiyetindeki vaiz ve Moldova illerinin Hıristiyan vatandaşlarına ibadet özgürlüğü sağladı. 18.yüzyılın sonlarında Rusya ile yapılan çeşitli savaşlar, Osmanlı İmparatorluğu'nda bazı insanları "Deli Petro" reformlarının Ruslara bir avantaj sağladığını ve daha fazla yenilgiyi önlemek için Osmanlı'nın batı teknolojisini benimsemesini sağladı.

Selim III (1789-1807) orduyu modernize etmek için ilk büyük girişimlerde bulundu, ancak reformlar dini liderlik ve yeniçeriler tarafından engellendi. Onların ayrıcalıklarını kıskanıyor ve değişimin tam aksine, Yeniçerisi bir isyan yarattı. Selim'in çabaları tahtı ve hayatına mal oldu, ancak 1826'da yeniçeri ordusunu ortadan kaldıran dinamik Mahmud II.

Yorumlar